Sukces Zielińskiego! Kolejny Polak w turnieju głównym | BNP Paribas Polish Cup
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Sukces Zielińskiego! Kolejny Polak w turnieju głównym

Wtorek na kortach Legia Tenis&Golf ponownie upłynął pod znakiem sukcesu polskiego tenisisty i przerwy w grze spowodowanej opadami deszczu. Rywalizację udało się wznowić, a w doskonałym stylu zrobił to Jan Zieliński, który zagrał w eliminacjach z dziką kartą. Jego mecz z Aldinem Setkiciem o awans do turnieju głównego BNP Paribas Polish Cup miał niezwykły przebieg. W poniedziałek gry wstrzymano przy prowadzeniu Bośniaka 6:1, 2:6, 5:4. Zieliński prowadził w kolejnym gemie 15:0, ale po powrocie na kort i tak był w trudnej sytuacji – żeby pozostać w grze, musiał przełamać serwis rywala. Nie tylko to zrobił, ale potem zdominował Setkicia wygrał trzy gemy, w efekcie seta 7:5 i cały mecz. To jeden z jego największych, o ile nie największy sukces w singlu.

Wznowienie wstrzymanego wczoraj meczu było ciężkie psychicznie. Dawno nie grałem singla, więc tak długa przerwa spowodowała, że dużo myślałem o taktyce na pierwszy punkt. U rywala było widać nerwy, zrobił podwójny błąd serwisowy, a wtedy mi ulżyło. Pojedyncze piłki w kluczowym momencie, czyli końcówce trzeciego seta, są bardzo ważne. Cieszę się, że udało mi się tu wygrać, zachowałem trochę więcej zimnej krwi i wyszło mi kilka ważnych skrótów. U mnie nerwy też były duże – dawno takich nie miałem, a gram w bardzo wielu turniejach i to nawet o większą stawkę. Jestem szczęśliwy – przede mną pierwszy singlowy występ w turnieju głównym rangi ATP Challenger. Nie mogę się już doczekać! – powiedział uśmiechnięty Jan Zieliński.

W turnieju głównym znalazł się także Johan Nikles, który pokonał Jonathana Mridhę. To było emocjonujące starcie. W pierwszym secie Nikles zwyciężył 6:4, w kolejnej prowadził nawet 5:3, ale Mridha przełamał jego serwis i znakomicie returnował. To pozwoliło mu na wyrównanie. W trzecim secie Nikles był skuteczniejszy i awansował do turnieju głównego.

We wtorek rozpoczęły się także pierwsze mecze turnieju głównego. Portugalczyk Nuno Borges pokonał Lucasa Catarinę 6:3, 7:5, a Hiszpan Javier Barranco Cosano okazał się lepszy od reprezentanta Bośni i Hercegowiny Mirzy Basicia. Tenisiści z Półwyspu Iberyjskiego awansowali do kolejnej rundy BNP Paribas Polish Cup. Tam też znalazł się Andrej Kuznetsov, który na korcie umiejętnie przyjmował serwy Viktora Durasovicia. Dodatkowo Rosjanin zdobył ponad 60% wszystkich punktów i po godzinie gry mógł cieszyć się z awansu.

Sportowych emocji nie brakowało także poza kortami. Na Legia Tenis&Golf przyjechał legendarny tenisista, zwycięzca 11 turniejów wielkoszlemowych Björn Borg

Björn Borg przyjechał do Warszawy z synem Leo, który już jutro zmierzy się w 1. rundzie turnieju głównego z turniejową “jedynką” Danielem Altmaierem. Zagrają również Polacy. Daniel Michalski zmierzy się z Nino Serdarusiciem, a Szymon Kielan z Goncalo Oliveirą. Jana Zielińskiego los złączył z Francuzem Tristanem Lamasine, a Maks Kaśnikowski zagra z Camilo Ugo Carambellim. W środę rozpocznie się również rywalizacja w turnieju gry podwójnej.