Michalski w turnieju głównym i gry wstrzymane przez deszcz | BNP Paribas Polish Cup
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Michalski w turnieju głównym i gry wstrzymane przez deszcz

Poniedziałek na kortach Legia Tenis&Golf rozpoczął się od meczów turnieju eliminacyjnego. Rosjanin Alexander Shevchenko bez problemów pokonał rodaka Bogdana Bobrova 6:3, 6:1. Shevchenko zdominował rywala w niemal wszystkich elementach – słabiej wypadł jedynie w statystyce dotyczącej skuteczności pierwszego serwisu. Wygrał w sumie 60% wszystkich punktów.

Inną dramaturgię miał pojedynek Daniela Michalskiego z Belgiem Christopherem Heymanem w drugiej rundzie eliminacji, który również zakończył się w dwóch setach, ale było w nim zdecydowanie więcej walki. Dużo lepiej rozpoczął Heyman, ale Polak szybko odrobił straty, w kluczowych momentach grał lepiej, skuteczniej serwował oraz returnował i zwyciężył 7:5, 6:3.

Uważam, że był to bardzo dobry mecz. Może nie wszedłem w niego w spektakularny sposób, ale z piłki na piłkę coraz bardziej się rozkręcałem i w drugim secie miałem już przewagę. Dużo lepiej jest grać we własnym kraju, u siebie, z publicznością, która kibicuje swojemu rodakowi. To nawet nie podwójna, ale potrójna motywacja – powiedział po awansie do turnieju głównego BNP Paribas Polish Cup Daniel Michalski.

Fot. Ludmiła Mitrega/ BNP Paribas Polish Cup

Jeszcze inaczej wyglądał pierwszy pojedynek na korcie centralnym. Grający z dziką kartą Jan Zieliński zmierzył się z Aldinem Setkiciem – w decydującym momencie trzeciego seta (5:4 dla Bośniaka, który będzie serwował) mecz przerwano z uwagi na opady deszczu. W poniedziałek tego spotkania nie udało się już dokończyć, podobnie jak pozostałych.

We wtorek gry rozpoczną się o godz. 10:00. Na korcie centralnym zaplanowano ich aż 6! Niezwykle ciekawie zapowiada się starcie turniejowej jedynki Daniela Altmaiera i grającego z dziką kartą Leo Borga w ramach pierwszej rundy turnieju głównego. To spotkanie rozpocznie się nie wcześniej, niż o godz. 14:00. Ponadto, rywalizację rozpoczną Polacy – Maks Kaśnikowski zmierzy się z Camilo Ugo Carabellim, a rywalem Szymona Kielana będzie Goncalo Oliveira. Zapraszamy na korty!

Ważne pliki do pobrania:

Order of play
Qualyfing singles
Main draw singles / Main draw doubles
Main draw singles
Main draw doubles

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›