Zaczęli! Trwa walka o miejsca w turnieju głównym BNP Paribas Polish Cup. | BNP Paribas Polish Cup
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Zaczęli! Trwa walka o miejsca w turnieju głównym BNP Paribas Polish Cup.

Za nami spotkania 1. rundy kwalifikacyjnej do turnieju głównego BNP Paribas Polish Cup w Warszawie. Zwycięzcy jutrzejszych gier zagrają w turnieju głównym. W walce pozostało dwóch Polaków. Jan Zieliński potrzebował trzech setów, by pokonać rozstawionego w kwalifikacjach z „dwójką” Skandera Mansouriego. W 2. rundzie eliminacji zmierzy się z Aldinem Setkiciem, który w dwóch setach (6:0, 6:4) pokonał innego Polaka Jaszę Szajrycha.

Niezwykle interesująco wyglądał pojedynek, w którym mierzyli się Wojciech Marek i Daniel Michalski. Lepszy okazał się ten drugi. Wygrał w dwóch setach: 7:6(2), 6:1. Jak twierdzi sam wygrany nie był to łatwy mecz, tym bardziej, że nie była to pierwsza gra tych panów.

Ciężki mecz, z Wojtkiem znamy się bardzo długo. Nie jest to nasz pierwszy mecz. Zagraliśmy przeciwko sobie sporo spotkań – nawet kilkadziesiąt. Pierwszy set niby był pod kontrolą, później ta kontrola, na krótki moment uciekła. W drugim secie uspokoiłem trochę grę i też wybroniłem kilka break-pointów, które zaowocowały tym, że Wojtek nie odrobił strat, a ja mu uciekłem na te kilka gemów. Generalnie uważam, że było to dobre spotkanie. – podsumował występ Daniel Michalski.

W pozostałych spotkaniach Alexander Shevchenko pokonał Nicolae Frunzę, a Bogdan Bobrov potrzebował trzech setów w rywalizacji z Vladyslavem Manafovem by awansować do kolejnej rundy kwalifikacji. W niej znaleźli się także Christopher Heyman, Jonathan Mridha a także Johan Nikles. W poniedziałek dokończenie kwalifikacji i pierwsze mecze turnieju głównego singlistów. Na korcie zobaczymy m.in. turniejową „piątkę” – Duje Ajdukocia, który zmierzy się z Lucasem Miedlerem.

Order of play
Qualyfing singles
Main draw singles / Main draw doubles
Main draw singles
Main draw doubles

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›