Pierwsze zwycięstwo Szymona Kielana w turnieju rangi ATP Challenger | BNP Paribas Polish Cup
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Pierwsze zwycięstwo Szymona Kielana w turnieju rangi ATP Challenger

Środa na kortach BNP Paribas Polish Cup rozpoczęła się dla kibiców polskich tenisistów i grającego z dziką kartą Szymona Kielana w najlepszy z możliwych sposobów. Kielan w meczu pierwszej rundy turnieju głównego zmierzył się z Portugalczykiem Goncalo Oliveirą. Każdy z dwóch setów tego starcia miał inną dramaturgię. Pierwszego Polak wygrał 7:5, a w drugim nie stracił nawet gema. Dla niego to było wyjątkowe zwycięstwo, pierwsze w życiu w turnieju tej rangi.

To mój pierwszy challenger i od razu udało mi się wygrać mecz w turnieju głównym, więc jestem bardzo zadowolony. Byłem do niego bardzo pozytywnie nastawiony i cieszę się, że wszystko ułożyło się po mojej myśli. W pierwszym secie miałem na początku kontrolę, potem trochę się rozkojarzyłem, ale domknąłem go. Na początku drugiego od razu udało mi się przełamać przeciwnika, to go na pewno mentalnie pociągnęło w dół, a mnie pozwoliło na jeszcze większą dominację na korcie – powiedział Szymon Kielan.

Fot. Ludmiła Mitrega/ BNP Paribas Polish Cup

Szymon Kielan awansował do kolejnej rundy jako jedyny z Polaków. Daniel Michalski przegrał z Nino Serdarusicem 3:6, 4:6, Jan Zieliński uległ Tristanowi Lamasine dwukrotnie do dwóch, a Maks Kaśnikowski przegrał z Camilo Ugo Carabellim 2:6, 4:6. W grze pozostaje m.in. rozstawiony z numerem 1 Daniel Altmaier. Jego mecz z Leo Borgiem został wstrzymany przy stanie 2:0 dla Szweda z uwagi na stan kortu, a po przerwie okazało się, że Borg wycofał się z turnieju z powodu kontuzji pleców. Do kolejnej rundy awansowała też turniejowa „dwójka” Jozef Kovalik – Słowak bez większych problemów pokonał kwalifikanta Johana Niklesa 6:3, 6:4. 

Fot. Ludmiła Mitrega/ BNP Paribas Polish Cup

Na korty wyszli również debliści. Niespodzianką zakończył m.in. mecz Orlando Luza i Skandera Mansouriego z najwyżej rozstawioną parą Roman Jebavy/Igor Zelenay (6:4, 6:7(7), 10:4). Środowa rywalizacja zarówno w singlu, jak i deblu, przyciągnęła na obiekty Legia Tenis&Golf największą dotychczas liczbę kibiców. Przypominamy – do piątku włącznie wstęp na korty jest bezpłatny.

Rywalizację już tradycyjnie śledziły znane osobistości nie tylko ze świata tenisa. Mecze obserwował m.in. trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz.

W czwartek spotkania rozpoczną się o godz. 10:00. Na kort centralny jako pierwsi wyjdą Szymon Kielan i Lucas Miedler. W turnieju gry podwójnej zobaczymy jednego Polaka – Piotr Matuszewski w parze z Vladyslavem Manafovem zagrają z duetem Adrian Menendez-Maceiras/Michael Vrbensky.

Ważne pliki do pobrania:

Order of play
Main draw singles / Main draw doubles
Main draw singles
Main draw doubles

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›