Deszcz w roli głównej. Zakończyły się tylko dwa mecze | BNP Paribas Polish Cup
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Deszcz w roli głównej. Zakończyły się tylko dwa mecze

Pogoda po raz kolejny rozdała karty na turnieju BNP Paribas Polish Cup. W czwartek zakończyły się tylko dwa mecze – ponad dwie godziny trwał pojedynek Portugalczyka Nuno Borgesa i Hiszpana Javiera Barranco Cosano, w którym drugi z tenisistów zwyciężył 3:6, 6:2, 6:3. Barranco Cosano zaserwował 8 (!) asów i wygrał dużo więcej punktów po returnie. Szybciej zakończyło się starcie rozstawionego z nr 3 Lukasa Kleina ze Słowacji i Rosjanina Andreya Kuznetsova. Klein wygrał 7:5, 6:1, zapisał na swoim koncie 70 ze 120 wymian i zdecydowanie lepiej niż rywal radził sobie po drugim podaniu. W kolejnej rundzie zmierzy się z Javierem Barranco Cosano.

Fot. Ludmiła Mitrega/ BNP Paribas Polish Cup

Rywalizacja z uwagi na prace spowodowane ulewą rozpoczęła się później niż zakładano, bo dopiero ok. południa i szybciej się zakończyła – już ok. godz. 16:30. Organizatorzy robili, co w ich mocy, by pokonać żywioł, ale w kolejnym starciu z opadami deszczu byli bez szans.

Na kortach Legia Tenis&Golf wstrzymano trzy mecze singla – Szymon Kielan przegrywa z Lucasem Miedlerem 4:5 w pierwszym secie, Nino Serdarusic prowadzi z Tristanem Lamasine 6:1, 3:6, 3:2, a w meczu Michael Vrbensky kontra Jeroen Vanneste jest 6:0, 2:3.

Jeszcze nie jest bardzo źle, jeszcze mamy czas, jutro zapowiada się lepsza pogoda. Dziś ponownie mieliśmy na kortach wielu kibiców, była naprawdę fajna atmosfera, ale z deszczem trudno jest wygrać. Jutro, gdy tylko będzie taka możliwość i wyjdzie słońce, zdejmujemy plandeki z kortów i wracamy do gry. Dziękuję ekipie, która pracuje nad przygotowaniem kortów. Oni dosłownie harują, a to zostało dostrzeżone przez władze ATP – dostałem wczoraj w tej sprawie pokrzepiającego maila i to był miły akcent. Najciekawsze mecze dopiero przed nami, emocje jeszcze będą, cały czas niezmiennie zapraszam – powiedział dyrektor turnieju BNP Paribas Polish Cup Mariusz Fyrstenberg.

Jutro mecze rozpoczną się o godzinie 10:00 na kortach nr 1 i 2. Godzinę później na korcie centralnym wznowione zostanie starcie Kielana z Miedlerem. W grze zobaczymy też m.in. najwyżej rozstawionego Daniela Altmaiera, a jego przeciwnikiem będzie Argentyńczyk Ugo Carabelli.

Ważne pliki do pobrania:

Order of play
Main draw singles / Main draw doubles
Main draw singles
Main draw doubles

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›