Nowy rozdział pięknej historii – za nami konferencja prasowa BNP Paribas Polish Cup | BNP Paribas Polish Cup
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Nowy rozdział pięknej historii – za nami konferencja prasowa BNP Paribas Polish Cup

Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia turnieju i jednocześnie nowego rozdziału w polskim tenisie – powiedział na konferencji prasowej dyrektor turnieju BNP Paribas Polish Cup Mariusz Fyrstenberg. – Mamy wsparcie naszego sponsora tytularnego – największego sponsora tenisa na świecie, Miasta Stołecznego Warszawa i wielu dotychczasowych, kluczowych partnerów, a strategiczna i długoletnia współpraca z tenisową marką Legii Warszawa pozwoli nam na rozwój turnieju. Cieszę się, że jesteśmy w miejscu, w którym każdy chciałby być i uważam, że za kilka lat BNP Paribas Polish Cup będzie największą męską imprezą tej rangi w Polsce.

Turniej rangi ATP Challenger 80 odbędzie się na historycznym dla polskiego tenisa obiekcie Legia Tenis&Golf przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie.

Wierzymy w wieloletnie partnerstwo, uważam że nie warto skakać od jednego wydarzenia do drugiego – powiedziała Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji Banku BNP Paribas Małgorzata Wasiuk. – Wszystkie działania wokół tenisa, które organizujemy, spinamy wspólnym hasłem: WE ARE TENNIS, czyli tenis to my. Bardzo cieszymy się , że wraca on do Warszawy w takim wydaniu.

Z podobnego założenia wychodzą wszyscy organizatorzy.

Legia ma obiekty o pięknej tradycji i historii, a miasto – wielki urok i magię. Myślę, że zasługuje również na topowe korty. Do tego dążymy i mamy na to konkrety plan – powiedział Członek Zarządu Legia Tenis&Golf Tomasz Zahorski. – Zapraszamy wszystkich, byśmy wspólnie współtworzyli jakość i otwartość tego miejsca. Trzymajcie za nas kciuki, a my dołożyły wszelkich starań, by ten obiekt naprawdę był europejską wizytówką tenisa.

W turnieju głównym BNP Paribas Polish Cup zagra 32 tenisistów. Najwyżej rozstawionym będzie 22-letni Niemiec Daniel Altmaier, obecnie notowany w rankingu ATP na 120. miejscu – najlepszym w karierze. W tym sezonie Altmaier wygrał już m.in. turniej rangi ATP Challenger Tour w Braunschweig i z dobrej strony zaprezentował się w głównym cyklu – dotarł aż do półfinału w Umagu i Kitzbuhel, a w minionym sezonie do 4. rundy wielkoszlemowego French Open z eliminacji! W sumie 8. zawodników turnieju głównego notowano w TOP 100 rankingu ATP.

W tym roku organizatorzy BNP Paribas Polish Cup przyznają trzy dzikie karty – adresatów dwóch już znamy: to 18-letni Szymon Kielan (halowy mistrz Polski seniorów) i Leo Borg – syna słynnego Bjoerna Borga.

Leo jest bardzo dobrym juniorem, grał we wszystkich wielkoszlemowych turniejach w tej kategorii – dodał dyrektor turnieju BNP Paribas Polish Cup Mariusz Fyrstenberg. – Do Warszawy przyjedzie razem z ojcem, słynnym Björnem Borgiem – z pewnością będzie można się z nim spotkać i zrobić zdjęcie.

Skład głównej drabinki uzupełni czterech kwalifikantów, a dwóch tenisistów zagra dzięki tzw. miejscu specjalnemu (SE – Special Exempt). Przypominamy, że turniej odbędzie się w dniach 23-29 sierpnia 2021 roku i zostanie poprzedzony tradycyjnymi eliminacjami. Co ważne dla kibiców, wstęp na trybuny aż do turniejowego piątku będzie bezpłatny.

Wszystkie informacje dotyczące turnieju, w tym m.in. jego program, wydarzenia towarzyszące i listę zawodników można znaleźć na stronie www.bnpparibaspolishcup.com

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›