Lista zawodników. Altmaier numerem 1 | BNP Paribas Polish Cup
‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›

Lista zawodników. Altmaier numerem 1

W turnieju głównym BNP Paribas Polish Cup zagra 32 tenisistów. Najwyżej rozstawionym będzie 22-letni Niemiec Daniel Altmaier, obecnie notowany w rankingu ATP na 120. miejscu – najlepszym w karierze.

W tym sezonie Altmaier wygrał już m.in. turniej rangi ATP Challenger Tour w Braunschweig i z dobrej strony zaprezentował się w głównym cyklu. W lipcu w Umagu najpierw przebrnął przez eliminacje, a potem dotarł aż do półfinału, gdzie po zaciętym trzysetowym meczu musiał uznać wyższość Richarda Gasqueta. Na tym samym etapie zagrał również w Kitzbuhel, gdzie pokonał trzech wyżej notowanych rywali. Z kolei w minionym roku dotarł do 4. rundy wielkoszlemowego French Open z eliminacji! Na paryskich kortach pokonał Feliciano Lopeza, Jana-Lennarda Struffa i 8. (wtedy i obecnie) na świecie Matteo Berrettiniego – finalistę tegorocznego Wimbledonu.

Mamy w sumie 8 zawodników obecnie lub w przeszłości notowanych w pierwszej setce światowego rankingu – mówi dyrektor BNP Paribas Polish Cup Mariusz Fyrstenberg. – To gwarantuje jakość, bo nikt w takim miejscu nie znajduje się przez przypadek. Kort centralny na obiektach Legia Tenis & Golf jest największym tego typu kortem w Polsce, dlatego cieszę się, że rywalizację w naszym turnieju będzie mogło obserwować wielu kibiców. Oczywiście serdecznie zapraszam ich do współtworzenia tenisowego widowiska.

Tylko nieco niżej w rankingu ATP niż Daniel Altmaier jest notowany na 124. miejscu Słowak Jozef Kovalik, który w BNP Paribas Polish Cup zostanie rozstawiony z numerem 2. W gronie tenisistów turnieju głównego znajdzie się wielu zawodników z bogatą w sukcesy przeszłością, a wśród nich jest Nicolas Jarry – w 2019 roku 38. tenisista świata. W TOP 100 (68.) notowany był też m.in. Gerald Melzer, który skorzysta z tzw. zamrożonego rankingu (PR – Protected Ranking). Kuznetsov, Basic i Bachinger to również nazwiska doskonale znane fanom tenisa.

W tym roku organizatorzy BNP Paribas Polish Cup przyznają trzy dzikie karty. Skład głównej drabinki uzupełni czterech kwalifikantów, a dwóch tenisistów zagra dzięki tzw. miejscu specjalnemu (SE – Special Exempt).

‹ Wróć do aktualności Zobacz kolejny artykuł ›